İptal, İade, Değişim

Teslimat  Süreci


Siparişleriniz ürün detayında aksi belirtilmedikçe en geç 3 iş günü içerisinde ilgili kargo firmasına (Genellikle MNG Kargo veya Aras Kargo) mağaza tarafından teslim edilir. Kargonuzun size teslim edileceği süre bulunduğunuz ile ve ilçeye göre değişebilir.

Tüm gönderilerde adrese ve ilgili şahsa teslimat yapılır. Alıcının adreste olmaması durumunda birinci dereceden yakınına kimlik bilgilerinin kontrolünden sonra teslimat yapılabilir.


Önemli; Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri, teslim aldığınız kurye önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar olduğunu düşünüyorsanız kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiği kabul edilmektedir. Ürün hasarlı ise: Hazırlamış olduğunuz tutanağı en kısa zamanda Üst menüde Mağazalar bağlantısından ilgili mağaza sayfasındaki “Mağazaya Soru Sor” iletişim sayfasından bildiriniz. Bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz takdirde paketinizle ilgili çalışmalara başlayarak, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacağız. Bu mesaj içinde ürünü neden iade etmek istediğinizi kısaca açıklarsanız ürün ile ilgili çalışmalarımızda bize yardımcı olmuş olursunuz.


Arızalı ürün gönderilerinde ürünü tarafımıza size vereceğimiz kampanya koduyla kargo ile göndermeniz halinde kargo ücretsizdir. Farklı bir kargoyla veya indirim kodu olmadan kendiniz göndermek isterseniz, ücret size ait olacaktır.


Aynı Gün Kargo ve Teslimat Süresi Nasıl İşliyor?


Siparişleriniz ortalama iki iş günü içinde kargoya teslim edilir. Büyük Şehirlere ve İstanbula 600 Km’ye kadar yakın illere genel olarak ertesi gün teslimat yapılmaktadır. 600 km üzeri mesafeli İllere teslimat 2-3 iş günü içinde yapılmaktadır. İstisna adresler hariç genel işleyiş bu şekildedir. C.tesi ve Pazar, Resmi Tatillerde gönderi yapılmamaktadır. Adresinize teslimat olmuyor ise en yakın şube teslim gönderi yapılır. Sipariş durum sayfasında

“Kargoya Verildi” ibaresi görüldüğünde siparişiniz kargoya teslim edilmiştir. Kargo takip no daha sonra sisteme tanımlanmaktadır. Cuma günleri 14:00 dan sonra verilen siparişiniz Pazartesi kargoya teslim edilmektedir. Kargo gönderisinin gecikmesi söz konusu olur ise mutlaka alıcı aranarak bilgi verilmektedir.


Kargo Takibi Nasıl Yapılıyor?


Cephouse .com’dan verdiğiniz siparişler kargoya teslim edildikten en geç 1 gün sonra Cephouse .com’dan kargo takip maili gönderilir, kargoya verildiği gün bilgilendirilirsiniz ve ayrıca üyelik panelinizden siparişinize girerek de kargo takibinizi yapabilirsiniz. Bilgi maili vermiş olduğunuz mail adresine gönderilecektir.


Satıcılara göre ürün çeşitlilik arzettiğinden bazı ürünlerde özel iade koşulları olabilir. Bu koşullara ürün sayfasında İade Şartları sekmesinden ulaşabilirsiniz.


Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

• İadeler mutlaka orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.


• Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örn.: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış) tekrar satıla bilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

• İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

• Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır. (Örn : hafıza kartları, bilgisayar donanım ve yazılım ürünleri, kulaklık, kılıf vs. )

• İade etmek istediğiniz ürün / ürünleri anlaşmalı kargomuz ile gönderim yapmanız gerekir. Kendiniz göndermek isterseniz kargo ücreti göndericiye aittir.


Özel Ürünler İçin İade Şartları


Ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arzedebilen ürünler (örn: kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler) , tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler ile görüntü alınmış ve kutusu açılmış olan TV’lerin iadesi mümkün değildir.

Ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. 

İadesi olmayan ürünler,

• Tüketicinin özel istek ve talepleri doğrultusunda üretilen veya değişiklik yapılan ürünler,

• Hızlı bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler

• Tek kullanımlık bir ürün olması, 

• Her türlü yazılım ve programlar

• DVD, VCD, CD, kaset vb. bir ürün olması,

• Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b) 

• Cep telefonu kılıf ve aksesuarları.

• Ürünün tekrar satışa uygunluğunun yitirilmiş olması,

• 14 günlük Cayma hakkı süresinin dolması,

• Ambalajı bozulmuş, ekran üzerindeki koruyucu jelatinin sökülmüş olması, ürün üzerinde ki çiziklerin olması vb. durumdaki ürünlerin iadesi kabul edilememektedir. 


İade İşlemleri


Gelen ürün öncelikle tarafımızdan incelenir, gerekir ise ürünün yetkili servisine yâda tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Bu işlem en geç 7 iş günü içerisinde tamamlanır. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır.


İade Bedelinin Ödenmesi


İade işlemi onaylandığında iade bedeli kredi kartları ile yapılan ödemelerde 1-3 iş günü içerisinde, debit (bankamatik) kartlar ile yapılan ödemelerde ise 7-14 iş günü içerisinde kart hesabına yansımaktadır.


Ücret iadesi toplam tutar olarak yapılır. Yapılan iade tutarı kadar kart limitiniz açılır. Taksitle yapılan ödemelerin iadesi tek seferde toplam tutar kadar yapılır ancak banka süreçleri nedeniyle taksit yapılan ay kadar muhasebeleştirilebilir. Bu nedenle tüm iadenin tek seferde yapılmasına rağmen taksit yapılan ay boyunca hesap ekstrenizde +,- bakiye olarak görebilirsiniz.


Değişim


Web sitemizden satın aldığınız ve iade koşullarına uygun olan bir ürünü değiştirmek için destek ekibimizle telefon, e-posta veya iletişim formu yoluyla irtibata geçebilirsiniz. Ürün sorunsuz/arızalı değil ise değişim ücretlerinin tamamı alıcıya aittir.


Aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde Cephouse .com ‘un düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz. İade işlemleri için;

• İade ürünlerinizi ekinde iade sebebini bildiren bir not ile göndermeniz gerekmektedir.

• İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, ürünü iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde kabul edilmeyecektir.


İade Ürünlerde Kargo Ücreti


İade ürün gönderilerinde ürünü size vereceğimiz kampanya koduyla göndermeniz halinde kargo ücretsiz olacaktır. Kendiniz göndermek isterseniz kargo ücreti göndericiye aittir.